,,Jore, paimk raktus, žemę atrakink‘‘

30 Bal 2021

Laukiant gamtos pabudimo, pavasario šilumos, Lapių pagrindinėje mokykloje jau tapo tradicija surengti Jorės šventę. Tai pavasario žalumos, atgyjančios gyvasties ūkas, apgaubiantis žemę, medžius, gyvulius, visą gyvūniją, žmones. Juk, kai sukyla visi gyvybės syvai ir galios, negirdimi sprogimai bloškia žiemos kiautus, skleidžiasi pumpurai, kalasi gyvybė - prasideda naujas gyvybės klestėjimo ratas.      Tad balandžio 28 dieną į Lapių bendruomenės ir mokyklos parką  pro žaluma papuoštus vartus, nusiplovę rankas vandeniu, nusišluostę lininiu rankšluosčiu rinkosi  darželio vaikai ir pradinių klasių mokiniai su mokytojomis ir kiti svečiai. Skanduodami, dainuodami, paruošę plakatus Jorei, kvietė pabusti gamtą. Tradiciškai buvo dėkojama Žemei, kad ji mus nešioja, maitina- jai aukojama duona. Perkūnui aukojami akmenys, kad jis pabudintų žemę, suteiktų stiprybės. Deivei Laimai užkuriamas židinys ir prašoma saugoti šeimas. Džiaugdamiesi šilta, saulėta diena, vaikai žaidė įvairius žaidimus. Šventės pabaigoje galėjo paskanauti sulos ir pavasarinės rūgštynių- dilgėlių sriubos.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja metodininkė Danutė Kundrotienė

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt