Sveika vasara 2020

28 Rugp 2020

 

Lapių pagrindinėje mokykloje vyko stovykla „SVEIKA VASARA 2020“, kurioje dalyvavo 45 mokiniai: 15 mokinių liepos 27-31 dienomis, 15 pradinių ir 15 vyresniųjų klasių mokinių rugpjūčio 24-28 dienomis.

Po ilgo išsiskyrimo džiugu vėl susitikti, pamatyti vienas kitą, pasilabinti. Kad ir kaip priklausomi esame nuo technologijų, bet žmogiško, šilto bendravimo negali pakeisti niekas. Po ilgo išsiskyrimo ši stovykla tapo tiesiog atgaiva sielai.

Stovyklos tikslas buvo ugdyti emocines - socialines kompetencijas. Formuoti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius, sudaryti palankias sąlygas saviraiškai bei kūrybiškumui tenkinti, skatinti aktyvų poilsį gamtoje, fizinį, sportinį aktyvumą.

Kurdami mokyklos langams vitražus turėjome galimybę atsiskleisti kūrybai, pažindami vitražo meną, grožį, prisidėjome prie mokyklos aplinkos kūrimo. Susipažinome su Žemaitijos nacionalinio parko retų augalų augmenija, klausėmės gidės Aušros žemaitiško „pasirokavimo“, mokėmės suprasti prosenelių kalbos grožį praktiškai.

Drevernoje, Gižo sodyboje, vyko edukaciniai užsiėmimai, kurių metu sužinojome apie laivadirbystę susipažinome su vėtrungėmis ir jų simbolika, mokinių laukė kūrybinės užduotys: nuspalvinti vėtrunges, magnetų gamyba. Pasigrožėję Drevernos apylinkėmis iš apžvalgos bokšto,  pasidžiaugę  burlaiviais prieplaukose, smagiai leidome laiką žaidimų aikštelėje, džiaugėmės vandens pramogomis, kurias dovanojo Drevernos UAB HORTIVITA.

Tyrinėjome Telšių Žemaitijos kaimo muziejų, jo autentiškas XIX a. pab. – XX a. pr. pastatus. Visiems buvo įdomu, ar tais laikais žmonės buvo tokie maži, kad norint įeiti į trobelę, reikia lenktis? Savo grožiu ir paslaptimis sužavėjo Biržuvėnų dvaro sodyba. Jautėmės nuoširdžiai priimti, o edukacija „Lobių paieška“ sudarė sąlygas ugdytis emociniams bendradarbiavimo įgūdžiams.

Turėjome galimybę ramiai išbūti 30 minučių Kalniaus sodybos bičių terapijoje, pajusti savo kvėpavimą, širdies plakimą, bičių skleidžiamą šilumą ir tuo pačiu metu užuosti medų, vašką, žiedadulkių kvapus pavyko ne kiekvienam, bet, kuriems pavyko, padovanojo sau neatrastų emocijų puokštę. Sužinojome, kokia gamta yra vertinga mūsų žemėje ir kiek teikia žmogui, kad galėtum jaustis laimingas ar sveikas. Džiugios emocijos, žinios, smagiai praleistas laikas su draugais, bendraamžiais - tai turiningiausiai praleista vasaros atostogų savaitė. Atlikdami veiklas komandoje, išmokome bendradarbiauti, siekti pagrindinio tikslo visiems kartu. Kad kelionės neprailgtų ir prisimintume tai ką matėme,  pedagogai išradingai pateikdavo klausimus, kuriais sužadindavo prisiminimus, noriai dalijomės įspūdžiais.

9  klasės mokinė                                                                                                                 Gintarė Skiezgilaitė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt