Pažintis su neregių gyvenimu

29 Lap 2019

 

Edukacinė pamoka „Pažinkime akimis nematomą pasaulį“, kurioje Lapių pagrindinės mokyklos mokiniai susipažino su “Taško istorija” knygomis reginčiųjų ir Brailio raštu ir užrištomis akimis mėgino suvokti iškiliąsias iliustracijas taip, kaip tai daro neregiai. Leidėja Eglė Jokužytė susipažindino vaikus su unikaliomis, skirtingais pojūčiais skaitomomis knygomis, o pažintis su nerege Vaida Butautaite padėjo mokiniams pažinti Brailio raštą ir suprasti regos negalią turinčių žmonių gyvenimą. Atlikta apklausa parodė, kad prieš edukacinę programą tik 6 mokiniai iš 52 apklaustųjų žinotų, kaip elgtis su neregiu, jeigu su juo susitiktų, po edukacinės jau 37 vaikai žinotų kaip elgtis. Edukacinė pamoka paliko nepamirštamą įspūdį ir suteikė vaikams bendravimo patirties bei padėjo suprasti, ką gali jausti negalią turintis žmogus. Po edukacinės programos mokyklos bibliotekai padovanotos trys knygos reginčiųjų ir Brailio raštu, kurios bus kaip papildomos ugdymo priemonės padedančios mokytojoms ugdyti vaikų empatiją ir toleranciją.

Projektas „Pažinkime akimis nematomą pasaulį” įgyvendino socialinis verslas “Verslas ar menas”, kuris iš dalies finansuotas Klaipėdos miesto savivaldybės pagal „Kultūros edukacija” programą.

 

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt