Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimas

30 Rugs 2019

Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimas

Lapių pagrindinė mokykla kartu su kitomis 145 Lietuvos mokyklomis jau aštuoneri metai vykdo Tolerancijos centrų veiklą. Tai pilietinės iniciatyvos: „Atminties kelias“, Tarptautinė Tolerancijos diena „Tolerancijos šviesa“, „Atmintis gyva, nes liudija“, „Gyvasis Tautos žiedas ir Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimai (Gargžduose, Vėžaitynės miške su Vėžaičių pagrindine mokykla ir Klaipėdos Gedminų progimnazijos mokykla). Taip pat dalyvaujame dainų festivalyje „Dainos iš tremties“ Varėnoje. Bendradarbiaujame su vietos, Gargždų tremtiniais, dalyvaujame jų renginiuose su meninėmis kompozijomis, klausomės tremtinių išgyvenimų, prisiminimų. Dalyvaujame Klaipėdos Gedminų progimnazijoje vykstančiame nacionaliniame renginyje „Tolerancijos mugė”, kurioje tolerancijos centrų atstovai pasirinkta forma pristato veiklas, bendrauja su kitais dalyviais, rodomas filmas apie TUC veiklas, vyksta kūrybinės dirbtuvės.

Kai Lietuvoje vyko Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienos paminėjimai, mūsų mokykla pasirinko kitokį paminėjimo formatą – į mokyklą atkeliavo Simon Karczmar paveikslų paroda „Paminklas Dieviniškėms”. Paroda apie antrojo pasaulinio karo metu vokiečių sunaikintą gausią Dieveniškių žydų bendruomenę, jų gyvenimą, buitį. Kvietėme rajono mokyklas rugsėjo 23 – 27 d. paminėti šią dieną mūsų mokykloje, edukacinėje veikloje. Mokiniams edukacinę veiklą moderavo 10 klasės mokinės Toma B. ir Armantė J., padedant istorijos mokytojai R. Liekytei. Rugsėjo 26 d. Lapių mokyklos aktų salėje buvo laukiami istorijos, pilietinio ugdymo mokytojai bei visi besidomintys istorija. Sulaukėme svečių iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, Dituvos pagrindinės mokyklos. Svečias iš Vilniaus – profesorius J. Skirius kalbėjo apie Lietuvos pripažinimo problemas, žydų padėtį nacių Vokietijoje. Dalyvius kvietėme paskanauti žydiškos virtuvės patiekalų.

Žydų kapinėse nėra nei gėlių, nei žvakių. Istoriniuose dokumentuose teigiama, kad tai atsisveikinimo ženklas, simbolizuojantis, kad visi mes esame dulkės. Atvykstančius kvietėme atsivežti nereikšmingą pakelės akmenėlį, kurie tapo didingais Vėžaitynės miške, masinėje žydų žudymo vietoje.

                                                                            

Lapių pagrindinės mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt