Kvietimas į šventė rugsėjo 2 d

Šimtadienis. Tema ,,Evoliucija“

31 Kov 2019

 

Pokyčiai per dešimt metų, kokie jie?

Rytas prasidėjo ,,Šimtadienio „ emblemų prisegimu, šventinės dienos paskelbimu ir bendra nuotrauka.  9 klasės mokiniai tapo atskirų mokomųjų dalykų mokslininkais, kurie pasirašę projektą ,,Evoliucija  per 10 metų Lapių pagrindinėje mokykloje“, tyrinėjo, kaip dešimtokams sekėsi mokytis. Nuotaikingos lietuvių kalbos, matematikos užduotys skatino gerai pagalvoti:  iššifruoti laišką, rastą butelyje,  suskaičiuoti pinigus, išleistus turguje, perkant arklį. Geografijos ir biologijos užduodys sukėlė daug juoko, kai reikėjo surikuioti miestus pagal dydį, paminėti juose esančias lankytinas vietas  bei ant modelio prisegti vidaus organus reikiamoje vietoje. Istorija rimtas dalykas, tad ir užduotis buvo rimtesnė: pastatyti bokštą iš dėžių, ant kurių buvo surašytos mokyklą valdžiusių direktorių pavardės. Dešimtokai turėjo atsekti jų direktoriavimo laikotarpį:  nuo pirmojo iki dabartinio direktoriaus. Dešimtokai klydo, bet pasitaisę, įveikė. Toliau sekė ,,Anglų turgus“ , kuriame teko  apsipirkti kalbant angliškai; šokiai pagal 5 muzikos stilius: roką, džiazą, repą, liaudies muziką. Džiugu buvo stebėti šokančius ne tik dešimtokus, bet ir jų auklėtoją. Dailės užduotis itin sėkminga. Suflerių ir dailininkų darbas atnešė gerų rezultatų. Civilinės saugos užduotis įrodė, kad dešimtokai mąstantys ir vieningi. Išgirdę pavojaus signalą, akimirksniu pasistatė palapinę ir kartu su auklėtoja, pasislėpė. ,,Evoliucija‘‘ įvyko, ši aplinka daug ko dešimtokus išmokė ir pakeitė. ,,Mokslininkų“ grupė įvertino tyrimo rezultatus ir apdovanojo dešimtokus ,,Šimtadienio kalendoriumi“, saldžiu prizu bei balionais, kurie kaip sėkmės simbolis paleisti į dangų.

     Dešimtokai atsidėkojo savo draugams devintokams  pakviesdami  paragautį jų kepto pyrago ir pasivaišinti arbata.

                                                                                      9 klasės mokiniai ir auklėtoja Daiva Ylienė

 

Daugiau šioje kategorijoje: « Projektinė diena Žemės diena »

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt