Šventė „Linksmieji knygų labirintai"

17 Bal 2018

 

Popietės kelionė prasidėjo neįprastai - traukiniu - linksmaisiais knygų labirintais. O šios kelionės tikslas - paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, nuo 1967 m. Ta proga kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2018 m. ši galimybė suteikta latviams, švenčiantiems nepriklausomybės šimtmetį. Tekstą parašė Inese Zandere, o plakatą sukūrė dailininkas Reinis Pētersonas. Abu autoriai yra H. Ch. Anderseno premijos nominantai  „Knyga – paslaptis, kurioje aptiksi ir tai, ko neieškojai arba ko dar nemoki rasti <...>  knyga – tai pagarba mažųjų didybei. Tai pasaulio sukūrimas vis iš naujo, toji žaismingai graži rimtybė, be kurios viskas ... tėra tuščias reikalas “...

   Mokiniai,  nusipirkę  bilietus,  susėdo į ,, Balionų“, ,,Žaidimų“, ,,Labirintų“ ir ,,Knygų“  vagonus. Kiekvienoje stotelėje buvo atliekamos įvairios užduotys:  klausimai,  knygų sudėjimas pagal žanrus, labirintų perėjimai. Itin  smagios kūrybinės užduotys, kurios buvo pateiktos pagal vagonų pavadinimus.  Jų metu reikėjo dekoruoti  knygos viršelį, papuošti balioną, nupiešti labirinto schemą  bei sugalvoti žaidimą su kamuolių. Džiugių emocijų  netrūko pradedant važiuoti ir stabdant traukinį. Pradinukų mokytojai atliko kontrolierių darbą – patikrino ar visi važiuoja su bilietais. Dviem mokiniams teko sumokėti baudą – atspėti mįslę. Mokiniai, važiuodami traukiniu,  stebėjo aplinką, dainavo,  įvardino matomus objektus. Atvykus į stotį, laukė staigmena. Padėkos raštais ir dovanėlėmis  buvo apdovanoti geriausi mokyklos ir kaimo bibliotekų skaitytojai. Saldžiomis dovanomis,  paskatinamaisiais prizais apdovanoti visi keleiviai.

,,Knyga vaikams – tai pagarba mažųjų didybei. Tai pasaulio sukūrimas vis iš naujo, toji žaismingai graži rimtybė, be kurios vaikas, taip pat ir vaikų literatūra, tėra tuščias reikalas“.

                             Bibliotekininkė Daiva Ylienė

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt