TĘSTINIS PROJEKTAS „Netradicinės knygos leidyba bibliotekoje“

10 Gruo 2017

 

2017-ieji – Ievos Simonaitytės metai, todėl Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Lapių filialas ir Lapių pagrindinė mokykla vykdė  tęstinį projektą „Netradicinės knygos leidyba bibliotekoje“.

Netradiciniu būdu siekėme perteikti I. Simonaitytės kūrybą. Tai darė fotografai mėgėjai, kurie savarankiškai fotografavo vaizdus, atitinkančius rašytojos kūrinio ištraukas pagal šiuos kriterijus: buitis, gamta, žmonės.  Parinktas rašytojos kūrinių ištraukos fotografai turėjo atspindėti bei perteikti meninėje fotografijoje. Parengta 15 nuotraukų paroda su citatomis iš rašytojos kūrinių, taip pat su paroda supažindinta bendruomenė. Organizavome išvyką į I. Simonaitytės gimtinę Vanagų kaime ir memorialinį muziejų Priekulėje. Renginį vainikavo paruošta literatūrinė programa su fotografijų pristatymu, kuris vyko Priekulės muziejuje. Visa tai atsispindi naujame netradicinės knygos 7-ajame puslapyje „I. Simonaitytei - 120“.

Šiuo projektu paminėta viena žymiausių mūsų rašytojų. Taip pat per prozai nebūdingas priemones netradicinėmis darbo formomis siekėme atskleisti rašytojos kūrybą ne tik raiškiu skaitymu, bet ir vaizduojamuoju menu.

Projekte dalyvavo: Lapių kaimo bibliotekininkė Onutė Žitkienė, pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Daiva Ylienė,  mokytoja A. Gilvonauskienė, 8 klasės mokiniai. Foto sesijose gelbėjo Antanas ir Danutė Kundrotai bei 7 klasės mokinė Simona Skrodenytė.

                                                                                                     Bibliotekininkė Daiva Ylienė

                            

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt