saul

,,JORE, ATRAKINK ŽEMĘ‘‘

05 gegužės 2016

P4260303 800x600

Saulėtą balandžio 27 d. rytą Lapių pagrindinės mokyklos ir Lapių bendruomenės parke vėl suskambo ragų muzika, kviesdama į jau tradiciniu tapusį renginį ,,Jore, atrakink žemę‘‘.

 

         Saulėtą balandžio 27 d. rytą Lapių pagrindinės mokyklos ir Lapių bendruomenės parke vėl suskambo ragų muzika, kviesdama į jau tradiciniu tapusį renginį ,,Jore, atrakink žemę‘‘.

         Sulaukėme ir būrio svečių: pasveikinti atvyko Gargždų folklorinio ansamblio ,,Cirulelis‘‘ atstovai, kanklininkų iš Vėžaičių mokyklos grupė ,,Perkūno broliai‘‘, Endriejavo mokyklos moksleiviai vaidino apie atgyjančius daiktus (,,Ožys‘‘). Su dovanomis atvyko Klaipėdos „Luizės“ prekybos centro parduotuvės „Rimi“ atstovė J. Mačiulskienė. Atvyko ir piešinių konkurso ,,Jore, laikas žemę atrakinti‘‘ nugalėtojai ir dalyviai. ,,Jorė‘‘‚ į šventę atvyko dviem žirgais pakinkyta karieta. Dalyviai galėjo pasidžiaugti pievoje besiganančiomis avelėmis. Mūsų mokyklos moksleiviai priminė senąsias Jorės šventės apeigas, dainavo, šoko, kartu su visais dėkojo ir aukojo deivei Žemynai duoną, Perkūnui akmenis, deivei Laimai užkūrė aukurą, aukojo gėles. Buvo pasodintas stiprybės medis ąžuolas.

                      Po to vaikų laukė įvairios pramogos - supimasis sūpynėmis, žaidimai, bendro viralo valgymas.

                                                                                      Etnokultūros būrelio vadovė

                                                                                      Danutė Kundrotienė,  2016-04-27

Mokyklai - 100 metų!

 

Rekvizitai

Biudžetinė įstaiga  Klaipėdos r. Lapių pagrindinė mokykla

Įmonės kodas: 191791237

Adresas:  Klaipėdos r. sav. Lapių k. Žvelsos g. 13

Telefonas: +370 46 446925

El. paštas: info@lapiumokykla.lt